यीनै हुन शिक्षकको कु.टाइबाट मृ.त्यु भएका १० वर्षीय कृष्णप्रसाद राजवंशी !

समाचार

झापाको एक विद्यालयमा अध्ययनरत बालकको मृ.त्यु भएपछि विद्यालय वि.वादमा तानिएको छ। शिक्षकको कु.टाइबाट ती बालकको मृ.त्यु भएको आशंकामा प्रहरीले अनुसन्धान थालेको छ। ***भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला***

कनकाई नगरपालिका – ६ स्थित चम्पापुर माध्यमिक विद्यालयमा अध्ययनरत १० वर्षीय कृष्णप्रसाद राजवंशीको बिहीबार उपचारका क्रममा मृ.त्यु भएको हो। उनी कक्षा ४ मा अध्ययनरत थिए। ***भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोस***

राजवंशीको मृ.त्युपछि विद्यालयको कार्यालय सहायक ९खरिदार० पदमा कार्यरत रविन मगरलाई प्रहरीले नियन्त्रणमा लिएको छ। मगरले कक्षा ४ मा पठनपाठन गराउने क्रममा सोधेको कुरा नजानेको भन्दै गत माघ१८ गते राजवंशीलाई कुटपिट गरेका थिए।

शिक्षकको कु.टाइबाट विद्यार्थीको कान सुन्निएपछि उपचारका लागि तत्काल स्थानीय कामेश मेडिकल लगिएको थियो। मेडिकलमा सामान्य उपचारपछि उनलाई घर पठाइएको थियो। घर पुगेपछि पनि बालकले आफूलाई शिक्षकले कु.टेको कुरा अभिभावकसँग बताएनन्।

तर, घरमा कान झनै सुन्निन थालेपछि आफन्तले बारुलाले टो.केको होला भनेर बालकका साथीसँग सोधपुछ गरेका थिए। त्यसपछि राजवंशीका साथीले उनलाई शिक्षकले कान मोलेर यस्तो भएको बताएका थिए।

बालकको स्वास्थ्य अवस्था झनै बिग्रिँदै गएपछि थप उपचारका लागि तत्काल बिर्ता सिटी हस्पिटल लगिएको थियो। तर, त्यहाँ पनि उपचार सम्भव नभएपछि बी एन्ड सी पुर्‍याइएको जानकारी विद्यालयका एक शिक्षकले जानकारी दिए।

त्यहाँ पनि उपचार सम्भव नभएको भन्दै बिहीबार विराटनगरस्थित नोबेल मेडिकल कलेज पठाइएको थियो। तर, अस्पताल पुर्‍याएर उपचार सुरु गरेलगत्तै विद्यार्थीको मृ.त्यु भयो। ***भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोस***

यो पनि पढ्नुहोस्:-

निर्माण गरेको भनिएको माझी बस्तीको वास्तविकता यस्तो, माझीहरुको चि’त्कार, कि ऋण तिरिदेउ, नत्र घर फिर्ता लैजाउ

रातो–कलेजी जस्ता र मधुर सेतो रङले पोतिएको भित्तामा कलेजी घेराले घरको सुन्दरता थपेको छ । आकार एउटै र रङ पनि उस्तै भएको घर । एक छेउदेखि अर्को छेउसम्म कुनै वस्तु हार लगाएर राखिएझैँ घरहरु चिटिक्कका छन् ।

सिन्धुपाल्चोक जिल्लाको चौतारा साँगाचोकगढी नगरपालिका–१४ स्थित इन्द्रावती नदी किनारमा रहेको झ्याडीस्थित माझी बस्तीमा ५३ घर छ । भूकम्पले तहसनहस बनाएको यो बस्तीको अहिले मुहार फेरिएको छ ।

टाढैबाट सुन्दर देखिने बस्तीको चमक नै बैग्लै बनेको छ । तर त्यहाँ भित्र पुगिसके पछिको अवस्था भन्दा हामीले कल्पना गरेभन्दा फरक छ ।

अभिनेत्री श्वेता खड्काको श्वेता श्री फोउण्डेशनको पहलमा निर्माण गरिएको भनिएको यो माझी बस्ती अहिले चर्चामा छ । श्वेताले केही दिन अघि एक स्टाटस लेखेर माझी बस्ती ऋणमा रहेको र सहयोग दिन्छु भनेर बाचा गरेकाहरुले नै नदिएको भनेपछि अहिले माझी बस्तीका बारेमा सोधीखोजी हुन थालेको छ ।

श्वेताले अहिले माझी वस्ती निर्माणवाट हात झिकेको पनि बताइएको छ । टाढावाट चिटिक्क देखिने माझी बस्तीमा बस्नेहरुको पी डा भने हामीले सोचे भन्दा बिल्कुल फरक रहेछ ।

श्वेताले निर्माण गरेको भनिएको बस्तीमा रहेका माझीहरुको बुझाई र भोगाई पनि फरक छ । उनीहरु आफैले बस्ती बनाएको र त्यसको जस भने अरुले लिएको बताउँछन् । दैनिक ज्याला गरेर खानुपर्नेहरुको टाउकोमा ऋणको किस्ता तिर्नुपर्ने बाध्यता छ भने अर्को तिर अत्यावश्यक सामान राख्न पनि नमिल्ने सानो ठाउँ रहेको गुनासो उनीहरुको छ ।

****** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला ******